Home » Aktualności

Aktualności

Z wizytą w Saniko w ramach VIII FKNiP

Podczas Festiwalu, Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej “Saniko” odwiedziły dzieci w wieku szkolnym , z włocławskich szkół.

Inna forma książki – prezentacja Miejskie Biblioteki Publicznej

W ramach 8 Festiwalu Nauki, Kultury i Przedsiębiorczości, Dział Informacyjno-Bibliograficzny Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zdzisława Arentowicza przy ul. Warszawskiej przygotował prezentację multimedialną pt.: ”Inna forma książki, czyli książka elektroniczna”.

Prelekcja – Wielcy nieznani z Włocławka i Kujaw

22 listopada 2017 r. o godz. 18.00 w Klubie „Stara Remiza” odbyła się prelekcja historyczna „Wielcy nieznani z Włocławka i Kujaw”. Spotkanie realizowane w multimedialnej formie wpisywało się w VIII Festiwal Nauki, Kultury i Przedsiębiorczości.

Podsumowanie Roku Wisły w ramach VIII Festiwalu Nauki, Kultury i Przedsiębiorczości w Grudziądzu

Już drugi raz w swojej 8-letniej historii Festiwal Nauki, Kultury i Przedsiębiorczości zawitał do Grudziądza. Pierwszy raz byliśmy w 2015 roku organizując spotkanie ze znanym polskim reporterem Mariuszem Szczygłem. 7 grudnia 2017 roku z wykładami festiwalowymi gościliśmy w Centrum Kształcenia Praktycznego w Grudziądzu oraz w Marinie Grudziądz.

VIII Festiwal Nauki, Kultury i Przedsiębiorczości gościł w Rypinie

6 grudnia 2017 roku przygotowaliśmy spotkanie w Rypinie w ramach VIII edycji Festiwalu Nauki, Kultury i Przedsiębiorczości. Wykład pt. „Quo vadis edukacjo, czyli o pożytkach i zagrożeniach płynących z mediów społecznościowych” wygłosił Dyrektor Centrum E-learningu Kujawskiej Szkoły Wyższej we Włocławku dr hab. Piotr Gawliczek, prof. nzw. KSW.

VIII Festiwal Nauki, Kultury i Przedsiębiorczości w Grudziądzu

Już w przyszły czwartek 7 grudnia po raz drugi do Grudziądza zawita Festiwal Nauki, Kultury i Przedsiębiorczości, który w swych zamierzeniach ma wzmacniać budowanie pozytywnych relacji między światem nauki i kultury a otoczeniem gospodarczym a także wspierać postawy otwartości intelektualnej, poznawczej i emocjonalnej na współczesność i przyszłość.

VIII Festiwal Nauki, Kultury i Przedsiębiorczości w Rypinie

Po raz pierwszy Festiwal Nauki, Kultury i Przedsiębiorczości zagości w Rypinie. W dniu 6 grudnia br. w gościnnej Sali Sesyjnej Urzędu Miasta Rypin mieszkańcy miasta wysłuchają wykładu otwartego pt. „Quo vadis edukacjo, czyli o pożytkach i zagrożeniach płynących z mediów społecznościowych”

Relacja z promocji publikacji „Atlas historyczny miast polskich; WŁOCŁAWEK”

W dniu 23 listopada, w gmachu głównym Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku przy ul. J. Słowackiego 1a, odbyło się spotkanie promujące publikację z serii Atlas historyczny miast polskich, t. II: Kujawy, z. 4: Włocławek, pod redakcją prof. Romana Czai, wydaną przez Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Uwarunkowania pomyślnego starzenia – konferencja popularno-naukowa

21 listopada Medyczny Uniwersytet Trzeciego Wieku Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej we Włocławku zorganizował konferencję popularno-naukową pt. „Uwarunkowania pomyślnego starzenia się”.

Wystartował VIII Festiwal Nauki, Kultury i Przedsiębiorczości

21 listopada, w sali Teatru Impresaryjnego we Włocławku zainaugurowana została ósma edycja Festiwalu Nauki, Kultury i Przedsiębiorczości – wydarzenia obfitującego w tym roku w kilkadziesiąt propozycji – wykładów, seminariów, prezentacji, wycieczek i konkursów.

Biuro Festiwalu. Kujawska Szkoła Wyższa we Włocławku
pl. Wolności 1, pok. nr 26 II p.
tel: 660 457 526, 660 722 691 | e-mail: festiwal@ksw.wloclawek.pl

 

VIII Festiwal Nauki, Kultury i Przedsiębiorczości
zadanie finansowane w ramach umowy 951/P-DUN/2017 ze środków
Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego
przeznaczonych na działalność upowszechniającą naukę.