Home » Aktualności » VIII Festiwal Nauki, Kultury i Przedsiębiorczości w Grudziądzu

VIII Festiwal Nauki, Kultury i Przedsiębiorczości w Grudziądzu

Już w przyszły czwartek 7 grudnia po raz drugi do Grudziądza zawita Festiwal Nauki, Kultury i Przedsiębiorczości, który w swych zamierzeniach ma wzmacniać budowanie pozytywnych relacji między światem nauki i kultury a otoczeniem gospodarczym a także wspierać postawy otwartości intelektualnej, poznawczej i emocjonalnej na współczesność i przyszłość. Festiwal popularyzuje naukę i wiedzę, wspiera aktywne uczestnictwo w życiu społecznym i kulturalnym miasta.

Patronat honorowy nad przedsięwzięciem objął Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Prezydent Grudziądza. Organizatorem grudziądzkiej edycji jest Kujawska Szkoła Wyższa we Włocławku – Zamiejscowy Wydział Mechaniczny w Grudziądzu.

W części dopołudniowej przygotowane zostały wykłady z nauk matematyczno-przyrodniczych, technicznych i humanistyki. Spotkania, adresowane w szczególności do młodzieży grudziądzkich szkół ponadgimnazjalnych, odbędą się w Centrum Kształcenia Praktycznego w Grudziądzu przy ul. Czernieckiego 5.

Natomiast o godz.18.00 w Marinie Grudziądz z okazji Roku Wisły zapraszamy na spotkanie z kpt. Romanem Zamyślewskim, który opowie o „Możliwości wykorzystania Wisły w transporcie i energetyce oraz rozbudowa infrastruktury szlaku wodnego dla poprawy bezpieczeństwa przeciwpowodziowego.” Będzie to wykład w oparciu o dane zebrane podczas rejsu barką transportową z kontenerami na trasie Gdańsk – Warszawa w kwietniu 2017 roku.

Na wszystkie spotkania wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!

Informacje pod tel. 734 413 415, 660 457 526, 660 722 691

Biuro Festiwalu. Kujawska Szkoła Wyższa we Włocławku
pl. Wolności 1, pok. nr 26 II p.
tel: 660 457 526, 660 722 691 | e-mail: festiwal@ksw.wloclawek.pl

 

VIII Festiwal Nauki, Kultury i Przedsiębiorczości
zadanie finansowane w ramach umowy 951/P-DUN/2017 ze środków
Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego
przeznaczonych na działalność upowszechniającą naukę.